Сценарій свята Масляна «Масляна з Млином, Півником та Пряником»
Масляна — само по собі веселе свято. Час прощатися із зимою, співати, танцювати, пекти млини та пригощати усіх солодощами. З простим, але захоплюючим сценарієм свято Масляної стане ще яскравіше, жвавіше та радісніше. Головними героями свята являються Млин, Півник та Пряник, а також усі гості. З героями Масляної гості наїдяться млинців, позмагаються у конкурсах, попрощаються не тільки з холодами зими, а і з усіма печалями, щоб як слід приготуватися до зустрічі тепла та весняного щастя. А за активну участь у святі та ентузіазм гості обов’язково отримають подарунки.
Млин (костюм можна придбати у магазині святкових атрибутів, або зробити власноруч з паперу (вирізати велике коло та намалювати дірочки, щоб вийшов млин) або з тканини)): Вітаю, любі гості. Уся ж знають, що саме я — символ цього веселого свята. З Масляною усіх! Бажаю танути від світлих почуттів кохання, як масло на сонці. Бажаю чудового та щасливого життя, щоб кожен з вас як сир у маслі катався. А щоб стало веселіше, я влаштую для вас конкурс. Подивимося, як ви вмієте вправлятися з млинами.
Конкурс «Швидкі млинці»
Кожен учасник отримує по тарілці, на котрій однакова кількість млинців, наприклад по 3 штуки, а також по однаковому набору (3 блюдця з начинкою, наприклад, ягоди, сир та варення, а також ложки). За командою «старт» учасники беруть по одному млину, кладуть в нього одну з начинок та красиво загортають. Далі учасники приступають к другому млинцю. Призи в цьому конкурсі отримають два учасника: перший приз дістанеться учаснику, котрий впорався швидше за інших, а другий приз — учаснику, який отримав більше оплесків за естетику загортання млинців.
(Веселі конкурси до Масляної також можна знайти на Поздравок)
Млин:
Які ви — молодці! Спритні та жваві. Тепер буде чим пригощати гостей. Ставить млини на стіл. Та що це? Чуєте?
До залу входить Півник (також треба підібрати костюм, або зробити з підручних предметів, наприклад яскрава шапка, стрічки для хвоста та шкарпетки з намальованими лапами півня).
Півник:
Ку-ка-ре-ку! Ку-ка-ре-ку! Ось мій поздравок!
Зима, прощай,
Весну зустрічай,
Тепло в долонях тримай,
Бути життєрадісним обіцяй!
Нехай сьогодні буде весело, чудово,
Нехай кожен скуштує млина смачного,
Нехай усі негаразди залишаться у зимових холодах,
Бажаю вам бути щасливими наяву та у снах!
А тепер, дорогі гості, я хочу підсолодити ваше життя. Ось в мене є такі цукерочки (показує на мішок з цукерками — півники на паличках). Та спочатку конкурс. Готові?
Конкурс «Бій півників»
Участь у конкурсі беруть пари суперників. Кожен учасник у парі перетворюється на півня (кожному надягають ремінь на пояс, а у ремінь встромляють однакові за довжиною стрічки, краще різнокольорові. Встромляють так, щоб коротенький кінець чіплявся за ремінь, а довгий звисав. І кожному учаснику встромляють однакову кількість стрічок, наприклад, 10). За командою «старт» півні починають боротьбу, стараючись перехитрити один одного та витягнути всі стрічки з хвоста суперника (за одну спробу можна брати одну стрічку). Усе це відбувається під супровід веселої музики (можна навіть знайти музику з криками півнів). Півень (учасник), який впорається швидше і витягне усі пір’я (стрічки) з хвоста суперника, стане переможцем. Переможці з усіх пар-учасників отримають солодкі призи.
Півник:
Браво, браво. Ну які ж ви молодці!
(До залу входить Пряник.)
Пряник:
Так, так, а про мене забули? Ну яке ж свято Масляної без пряника? Чи ви батога хочете? Так діло не піде. Я теж хочу позабавитися з вами. Хочу пригостити, а тому розпочнемо. Нуж бо розподіляйтеся на пари.
Конкурс «З’їж пряника»
Участь у конкурсі беруть пари. Кожній парі вручають по однаковому прянику (один учасник бере до рота один кінець, а другий — інший). За командою «старт» пари починають їсти пряник без допомоги рук. Виконувати завдання треба обережно, щоб пряник не впав на підлогу. Пара, яка з’їсть свій пряник швидше за інших, стане переможцем.
Пряник:
Веселе свято, солодкий смак,
Нехай завжди буде так,
Нехай усіх оточує любов,
Нехай по жилам тече гаряча кров.
Бажаю усім щастя та доброї вдачі.
Нехай жоден з вас від горя не плаче.
Нехай Масляна відкриє серця для натхнення,
Нехай для кожного млина знайдеться маслечко та варення.
(Чудові привітання з Масляною також можна знайти на Поздравок)
Млин:
А тепер згадаємо чудову традицію зі стовпом. Та, перш ніж лізти на головний стовп за подарунками, треба потренуватися. І, якщо на великий стовп полізуть хлопці, у тренуваннях участь будуть приймати дівчата. Готові?
Конкурс «Дівчата теж вміють»
Участь беруть пари: хлопець — дівчина (чоловік — жінка). В кожній парі хлопець стоїть струнко, а дівчина сідає на підлогу та охоплює ногами і руками тіло хлопця, наче мавпенятко. За командою «старт» дівчата збираються догори, без допомоги хлопців (наче по канату або стовпу). Пара, в котрій дівчина швидше підійметься вище всіх, стане переможцем.
Далі можна приступити до великого стовпа, якщо свято проходить на вулиці. На високий та слизький стовп будуть збиратися хлопці та чоловіки. На самому верху будуть висіти подарунки. Хто що дістане, той те і отримає.
Півник:
Масляна до нас завітала,
Усім їсти млини наказала:
Млина за щастя, млина за любов,
Нехай усі радісні стають знов і знов.
Стаємо у коло та по черзі куштуємо,
Добру посмішку один одному щиро даруємо.
Конкурс «Хоровод з млинами»
Гості розподіляються на команди, наприклад, по 7-10 учасників. Учасники кожної команди стають у коло. Вмикається весела святкова музика для хороводів. Кожній команді вручають тарілку з однаковою кількістю млинців. За командою «старт» учасники колом починають водити хоровод та Їдять по одному млинцю. Жваво та весело рухаючись, учасник з’їдає один млин та передає тарілку другому учаснику. Команда, яка покаже кращий хоровод та з’їсть млини швидше інших, стане переможцем.
Пряник:
Смачні млини та маслечко на столі,
Дамо своїм почуття ще більше волі,
Нехай кожен скаже «до побачення» усім печалям,
Нехай усім тільки щастить надалі.
Млин:
А тепер давайте попрощаємося з усіма поганими новинами та печалями. Залишимо їх зимовим холодам, що відступають.
Кожен гість отримує аркуш паперу та ручку. На своїх аркушах гості свята пишуть усе лихе, що вони хочуть скоріше забути, чого хочуть позбавитися, наприклад, хвороба або сварка з близькою людиною. Як тільки гості напишуть усі свої негаразди на аркушах, починається ритуал позбавлення. До опудала зими гості по черзі будуть відносити свої записки. Для кожного гостя вмикають музику. Гість весело танцює і у своєму танці наближається до опудала, залишаючи йому свою записку, таким чином, позбавляючись від негаразд. Коли усі гості лишили записки опудалу, усі разом гучно прощаються з зимою та спалюють опудало.
Півник:
Масляна, Масляна, солодка та смачна,
Масляна, Масляна, а попереду весна.
Масляна, Масляна, кажи зимі «прощай»,
Масляна, Масляна, щастя зустрічай!
- Еще праздники (68)
- Конкурсы на Масленицу на улице (6)
- Сценарий Масленицы с играми «Масленица ясная, самая прекрасная»
- Загадки про Масленицу (141)
- Сценарий Масленицы
- Сценарий Масленицы на улице «Как Матрешки Масленицу встречали»
- Тосты на Масленицу (21)
- Прикольные поздравления с Масленицей (46)
- Сценарий Масленицы на улице для села «Масленица к нам идёт!»